Vi finns här för dig

KUNDTJÄNST (för agent- & resebyråfrågor, se stycket agentsupport längre ner)

E-mail: callcenter@nextjet.se
Telefon: 0771-90 00 90 ( från utlandet +46 771-90 00 90 )
Postadress:

Nextjet Sverige AB
Örnsköldsvik Airport
896 91 HUSUM

ORDINARIE ÖPPETTIDER*

 
Måndag - Fredag 07:00 -18:00
Lördag Stängt
Söndag 11:00 -17:00

 

 

Med reservation för ändringar under helgdagar. Se även längst ner på sidan.

GRUPPBOKNINGAR

Vid bokningar med 10 personer eller fler kan en gruppförfrågan göras.

FLYGPLATSER (bagagefrågor m.m.)

Stockholm - Arlanda
+46 (0)70 879 49 13
Arvidsjaur: +46 (0)960-173 80
Gällivare:  +46 (0)970-780 00
Göteborg - Landvetter: +46 (0)771-22 42 43
Helsingfors +358 30 600 3597
Hemavan +46 (0)954-305 30
Jönköping: +46 (0)36-31 12 02
Karleby/Jakobstad: +358 20 708 68 18
Karlstad:  +46 (0)54-540 77 00
Kramfors: +46 (0)612-71 81 10
Lycksele: +46 (0)950-275 55
Mariehamn: +358 (0)18-171 10
Pori: +358 2 622 4400
Sundsvall +46 (0)73 280 7639
Tromsö +47 77 28 04 00
Vilhelmina: +46 (0)940-398 88
Örnsköldsvik: +46 (0)8-63 96 581

AGENTSUPPORT (notera att det finns en egen websida för agenter) 

E-mail: agentservice@nextjet.se
Telefon: 08-63 96 584
Öppettider: Helgfria vardagar 09:00-17:00
Websida: agent.nextjet.se

CORPORATE SALES (företagskunder och avtalspriser)

E-mail: corporate@nextjet.se
Telefon: 08-63 96 582
Öppettider: Helgfria vardagar 09:00-16:00

REKLAMATIONER

Formulär för reklamation >>


Fyll i ovan formulär när du drabbats av sent bagage, skada på bagage, inställda avgångar, förseningar eller vid annan situation där du enligt EU förordningen EU261 samt Nextjets avtal och villkor har rätt till ersättning/återbetalning.

Vårt mål är att kunna återkomma till dig inom 40 arbetsdagar.

Observera att vi endast kan behandla reklamationer som kommer in via formuläret ovan.

 

E-mail: customerrelations@nextjet.se
Postadress: Nextjet Sverige AB
Örnsköldsvik Airport
896 91 HUSUM
Öppettider:

Helgfria vardagar

företagssäljare

Försäljningschef
Jens Harrysson
0701 - 43 21 00
jens.harrysson@nextjet.se
Stockholm Mälardalen, Kramfors, Luleå, Sundsvall
Angela Friberg
0704 - 19 94 00
angela.friberg@nextjet.se
Jönköping
Henning Lindberg
0705 - 39 65 86
henning.lindberg@nextjet.se
Pori-Helsinki & Pori-Tukholma
Paula Kangasniemi

+358 45 122 27 77
paula.kangasniemi@nextjet.se

Övriga destinationer
Helene & Erika
08 - 639 65 82
corporate@nextjet.se
Resebyråer samt Avtal
Robert Allard
0733 - 14 09 49
robert.allard@nextjet.se
Karlstad, Karleby/Jakobstad, Lycksele, Mariehamn
Emelie Ahlin
0708 - 74 09 14
emelie.ahlin@nextjet.se
Örnsköldsvik
Mette Jakobsson
08 - 639 65 60
mette.jakobsson@nextjet.se
 

                                                     


ÖVRIGA KONTAKTUPPGIFTER

Charter & sales: sales@nextjet.se
Ekonomiavdelningen: finance@nextjet.se
Press: press@nextjet.se
Övriga frågor: info@nextjet.se